Randki, miłość, seks - czyli, jak stworzyć dobry związek?

Znalezienie odpowiedniej osoby mogłoby się wydawać proste, ponieważ są aplikacje randkowe, portale społecznościowe, imprezy, koncerty, w pracy lub szkole można poznać ludzi. Jednakże w rzeczywistości wcale nie jest to takie łatwe. Często spotyka się osoby roszczeniowe, które liczą tylko na zysk, próbują znaleźć sobie ,,niewolnika'', czyli partnera, który za nich będzie wszystko robił, a najgorzej jak się pozna kogoś z problemami psychicznymi, gdyż na początku przeważnie jest wspaniale, a potem pretensje, chorobliwa zazdrość, zakazywanie spotkań z rodziną i znajomymi. Chociaż poznaje się też wiele wspaniałych ludzi z którymi można rozmawiać cały czas. Zatem, jak budować związek? Jak powinien wyglądać normalny związek? Dzisiaj dodam wam sposób na tworzenie zdrowych relacji, ale przytoczę również kilka sytuacji z życia. 

Ciekawe historie które warto znać - nauka na błędach...

 Zacznę od tych najbardziej zabawnych. Pewnego dnia dziewczyna umówiła się na rankę z chłopakiem poznanym w sieci. Na początku dużo wspólnych tematów, rozmowa na poziomie, kulturalnie, nic by nie wskazywało na to, co będzie się działo dalej. Nasza bohaterka z entuzjazmem zgodziła się na spotkanie w rzeczywistości. Umówili się popołudniu i poszli na spacer do parku. Po czym nasz wspaniały bohater zaczął wypytywać panią o status materialny, gdy ta nie chciała tego ujawnić, on zostawił ją samą w parku i pojechał do domu. 

 Mówi się ,,co dwie głowy, to nie jedna''. Możliwe, że bohater owej opowieści pomyślał tak samo, dlatego postanowił mieć dwie dziewczyny jednocześnie, coś w stylu ,,co dwie dziewczyny, to nie jedna''? Zacznijmy od początku. Pewnego słonecznego dnia piękna singielka pomyślała sobie, hmm fajnie by było mieć kogoś. Jak pomyślała tak zrobiła. Poznała pewnego pana umawiała się z nim. Myślała, że jest idealnie. Planowali wakacje, wspólne mieszkanie, aż tu nagle kontakt się urywa. Co się dzieje pomyślała. Czy to moja wina? Coś źle zrobiłam? Oczywiście, że nie! Jej ukochany po prostu miał drugą wybrankę serca i teraz jej poświęcał czas. Myślicie, że to koniec historii? Otóż nie. Bohater odezwał się do niej po kilku miesiącach i znowu się spotykali, ale nie długo, gdyż ona odkryła, że działa na ,,dwa fronty''. Jaki z tego morał? ,,Kłamstwo ma krótkie nogi'', a powiedzenie ,,co dwie głowy to nie jedna'' nie zawsze się sprawdza. 

Na pewno każdy się czasami zastanawia, jak powinien wyglądać normalny związek?. Z pewnością trzeba się szanować, nie trzeba podzielać wszystkich zainteresowań, ale warto akceptować pasje i pracę partnera. Nie krytykować tylko dlatego, że ktoś coś lubi. Kolejna historia będzie o ludziach, których rozdzieliła praca i hobby. Kobieta kilka lat młodsza prowadziła własną działalność, lubi ćwiczyć, dba o swój wizerunek, czyta codziennie książki. Mężczyzna również lubi trenować, co ich połączyło, ale nie podobało mu się, że ona pracuje na swoim, a on musi chodzić na 8 godzin do pracy. Nudziły go jej książki, wolał filmy i wypady na piwo. Oczywiście ona alkoholu nie pije, a za imprezami nie przepada. Na początku wydawało się, że będzie bajka, a czar prysł szybciej, niż się komuś mogło wydawać. Jaką mamy z tego lekcję? Warto poznawać ludzi podobnych do siebie. 

 Napiszę jeszcze jedną historię. Bardzo dobrze się rozumieli, ciekawie spędzali wspólnie czas, jak rozmawiali przez telefon to kilka godzin. Cóż mogłoby pójść nie tak? Niestety, ale on wyjechał za granicę, a ona nie chciała opuszczać swojego kraju. 

Sposób na długoletni związek 

Po przeczytaniu tych opowieści, można się zastanawiać jak stworzyć dobry związek? Jak ratować związek? Czy jest możliwość, aby znaleźć kogoś odpowiedniego? Pewnie, że tak. Tym bardziej, że w obecnych czasach można korzystać z narzędzi, takich jak Radykalna Prawda w Związku. Z tego poradnika dowiesz się, jak budować związek, jak zmienić swoje nastawienie i otworzyć się na innych. Nauczysz się rozpoznawać oszustów, a to jest ważne w teraźniejszości, gdyż cwaniaków nie brakuje. Jeżeli masz trudności ze słuchaniem innych, nie potrafisz się określić - czego oczekujesz od życia, jesteś zamknięta/y w sobie a chcesz się otworzyć, to skorzystaj z podanej możliwości zmiany. Narzędzie jest także dla ludzi, którzy są małżeństwem itp., ale nie wiedzą, jak ratować związek. Niestety, ale po wielu latach wchodzi rutyna, żeby jej nie było należy pielęgnować relacje. Z poradnika nauczyć się można, jak stworzyć dobry związek. Bez rozczarowań, bólu itp. Szczerze mówiąc, gdy ktoś się zawodzi bądź zostanie zraniony, to potem ciężko mu zaufać i się otworzyć, dlatego ważne jest, aby poznawać pozytywnych ludzi, i wiedzieć jak rozpoznać toksycznych oraz ich omijać. 

Fantastyczne narzędzie Radykalna Prawda w Związku 

 Autorem jest Sergio S Dorje. Przygotował porady, jak powinien wyglądać normalny związek, co należy robić żeby trafić na wspaniałą osobę, oszczędzić sobie bólu i nieprzyjemnych doświadczeń. Pomaga nie tylko w stworzeniu pięknego związku, ale w unikaniu problemów. Ogólnie lepiej być samemu dłużej i poczekać na kogoś wartościowego, niż wchodzić w związek z byle kim, dlatego, że uczucia lub inne rzeczy powierzchowne. Nasi bohaterowie nie mieli takich narzędzi, więc zostały przykre wspomnienia. 

Link - https://www.sergiosdorje.com/radykalna-prawda-w-zwiazku/

 

                                                          Fot Łukasz Otlewski

Komentarze

 1. Ależ trafiłaś w mój czas. Właśnie znalazłam partnera na Tinderze i próbuję znaleźć z nim wspólne mianowniki. Trzymaj za mnie kciuki. p.s. bardzo życiowy ten post

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem aktualnie w trzyletnim związku i mam nadzieję, ze przetramy kolejne lata ;)
  Trzymam kciuki za Kasię hehe

  OdpowiedzUsuń
 3. Związek to ciągła praca nad nim, nie można kogoś "zdobyć" i odpuścić.

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo mądrze piszesz :)
  eerie-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas w sierpniu pyknęło 12 lat razem. I jakoś dajemy radę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy związek rządzi się swoimi prawami, nie ma gotowej recepty, uniwersalnej, ale z pewnością trzeba okazywać szacunek i chcieć nad nim pracować. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My już razem trzydzieści trzy lata, piękne lata, róznorodne, na dobre i na złe. :)

   Usuń
 7. Jaki z tego morał? "Warto poznawać ludzi podobnych do siebie." - w pełni się z tym zgadzam, tak jest łatwiej budować trwały związek na lata.

  OdpowiedzUsuń
 8. Związek to niekończąca się praca nad sobą samym i sobą nawzajem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy wpis. Mam wrażenie, że ostatnio ciężko o dobry związek. Mam szczęście, że trafiłam na wspaniałego mężczyznę ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Każde kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później prawda wychodzi na jaw.
  Budowanie związku z całą pewnością nie jest łatwe, jeżeli stara się za dwóch wyłącznie jedna osoba, jednakże jak to mówią każdą relację weryfikuje tak naprawdę czas. Z całą pewnością lepiej poznawać ludzi podobnych do siebie,
  ponieważ na siłę nie jesteśmy w stanie nikogo zmienić. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Hm. Różnice też mogą w praktyce łączyć. Oczywiście, o ile nie są to jakieś poważne różnice. Ale ludzie w ten sposób mogą się uzupełniać. Rzekłbym, że podobieństwa tworzą i cementują związek ale różnice go rozwijają ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz